→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym (do 16.01.2022)
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Poniedziałki pełne inspiracji – wystawa prac uczestniczek warsztatów plastycznych

Czy lubicie poniedziałki? My bardzo, bo właśnie w ten dzień tygodnia, na warsztatach plastycznych 60+ “Lubię poniedziałki”, powstają niezwykłe prace. Zapraszamy na wystawę “Inspiracje”, którą będzie można zwiedzać od 5 grudnia 2017 r. w siedzibie głównej NMM – Spichlerzach na Ołowiance.

Na wystawie prezentujemy prace uczestniczek warsztatów plastycznych prowadzonych przez Barbarę Wojczuk-Krystek z Działu Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. – Nasze artystki rekrutują się z grupy 60+, ale nie można odmówić im radości tworzenia, łatwości w odkrywaniu własnego potencjału artystycznego i bardzo młodzieńczego sposobu patrzenia na świat – mówi Barbara Wojczuk-Krystek. Tytułowymi inspiracjami dla autorek prezentowanych prac były nie tylko warsztaty i wystawy sztuki marynistycznej w Muzeum. Tematyka prac jest tak różnorodna, jak różnorodne są zastosowane środki wyrazu, techniki i style.

Uczestniczki zajęć są już doświadczonymi malarkami i rysowniczkami, a wystawa podsumowuje ich dotychczasowe osiągnięcia na polu sztuki. Wiedza techniczna i artystyczna, pogłębiana podczas warsztatów muzealnych, łączy się z doświadczeniem, naturalnym talentem i wrażliwością na piękno.

Inspracje


“Inspiracje”
Spichlerze na Ołowiance
5.12.2017 – 31.03.2018