• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Muzykanci z Helu idą w świat

Magazyn Wall Street International Magazine zamieścił na swojej stronie internetowej artykuł – recenzję wystawy w helskim Muzeum Rybołówstwa „Muzykanci Świata”. Wzmianka w tak prestiżowym tytule to duża nobilitacja nie tylko dla wystawy, ale też dla całego Muzeum.

Na wystawie w helskim oddziale NMM prezentowane są wybrane prace z kolekcji drewnianych rzeźb „Muzykanci świata”. Cała kolekcja, licząca ok. 400 eksponatów prawie z całego świata, należy do pana Leszka Dylika, który od kilkunastu lat kupuje rzeźby ludowe na jarmarkach, bezpośrednio u twórców i na giełdach internetowych. Pragnieniem kolekcjonera jest zbudowanie stałej profesjonalnej galerii tematycznej rzeźby ludowej, pokazującej muzykantów z różnych regionów i kultur świata. Głównym motywem zbiorów są drewniane postacie muzykantów grających na niezwykłych instrumentach. Wysiłki pana Leszka Dylika docenił prestiżowy magazyn Wall Street International Magazine, który zamiesił recenzję z wystawy, w dziale „Rozrywka”. Wzmianka o wystawie w helskim muzeum wpisuje się w ogólnoświatowy trend – media z całego świata doceniają kolekcje i wystawy, podkreślające problematykę etnograficzną i ludową.

Muzeum Rybołówstwa w Helu to jeden z najczęściej odwiedzanych oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Goście z zainteresowaniem zwiedzają wystawę stałą, jak również ekspozycje czasowe. Wystawę „Muzykanci Świata” można zwiedzać do kwietnia przyszłego roku.

Artykuł w Wall Street International Magazine
Wystawa „Muzykanci świata” w Muzeum Rybołówstwa w Helu

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]