• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 12 maja 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Gwiazdka w CKWS

Macie plany na 9 grudnia? Czekamy na Was w tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków. Tego dnia zaczniemy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Całą sobotę będziemy degustować pyszne pierniki, projektować kartki świąteczne, malować drewniane gwiazdki, bombki i renifery oraz robić najpiękniejsze ozdoby świąteczne. Najładniejsze trafią na muzealną choinkę, bo mamy nadzieję, że nasi najmłodsi goście pomogą nam ubrać świąteczne drzewko! W święta ogląda się filmy, więc dzięki Pomorskiemu Związkowi Żeglarskiemu zobaczymy dwa świetne morskie dokumenty: „Zrobiłem to” i „Duet”. Tym samym zapraszamy na premierę naszej sali kinowej w CKWS, gdzie po raz pierwszy wyświetlimy film!

Na koniec prawdziwy rarytas! Nikt tak nie opowiada o morzu i o Gwiazdce na morzu jak pan Andrzej Perepeczko – autor kultowej sagi o przygodach Dzikiej Mrówki – książek, na których wychowały się już trzy pokolenia. Andrzej Perepeczko to również fantastyczny gawędziarz, który wprowadzi nas w świąteczną atmosferę.

Zapraszamy. Wstęp wolny!


Gwiazdka w CKWS – 11.00 – 16.00
11.00 – zaczynamy świąteczne przygotowania
11.30 – projekcja filmów „Zrobiłem to” i „Duet” – sala konferencyjna na II piętrze
13.00 – Pan Andrzej Perepeczko – Gwiazdka na morzu z Dziką Mrówką – sala konferencyjna na II piętrze
15.00 – projekcja filmów „Zrobiłem to” i „Duet” – sala konferencyjna na II piętrze

Parter CKWS – Zrób z nami łańcuch i kartkę świąteczną
Antresola CKWS – Renifer, bombka czy gwiazdka: malowanie drewnianych ozdób.

Gwiazdka w CKWS