• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Zapraszamy seniorów do Muzeum!

Bilet wstępu za złotówkę do Spichlerzy na Ołowiance, statku-muzeum „Sołdek” i Żurawia oraz specjalny upominek do każdego kupionego biletu dla seniora. Takie atrakcje czekają na seniorów 23 września 2017 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, tak jak wiele instytucji kultury w całej Polsce, we wrześniową sobotę zaprasza wszystkich seniorów do swoich obiektów. W tych dniach, w związku z programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura 60+”, seniorzy mogą bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury.

– Seniorzy to jedna z naszych ulubionych grup zwiedzających: mają świetną wiedzę historyczną, chcą wiedzieć więcej, bardzo często uczestniczą w naszych warsztatach, np. plenerach malarskich – mówi Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM – W tym roku, za symboliczną złotówkę, zapraszamy ich do naszych gdańskich oddziałów. Każdy senior, który tego dnia zdecyduje się nas odwiedzić dostanie też specjalny upominek.