→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Zapraszamy seniorów do Muzeum!

Bilet wstępu za złotówkę do Spichlerzy na Ołowiance, statku-muzeum “Sołdek” i Żurawia oraz specjalny upominek do każdego kupionego biletu dla seniora. Takie atrakcje czekają na seniorów 23 września 2017 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, tak jak wiele instytucji kultury w całej Polsce, we wrześniową sobotę zaprasza wszystkich seniorów do swoich obiektów. W tych dniach, w związku z programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Kultura 60+”, seniorzy mogą bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury.

– Seniorzy to jedna z naszych ulubionych grup zwiedzających: mają świetną wiedzę historyczną, chcą wiedzieć więcej, bardzo często uczestniczą w naszych warsztatach, np. plenerach malarskich – mówi Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM – W tym roku, za symboliczną złotówkę, zapraszamy ich do naszych gdańskich oddziałów. Każdy senior, który tego dnia zdecyduje się nas odwiedzić dostanie też specjalny upominek.