• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Zapraszamy na warsztaty!

We wrześniu zapisujemy się na warsztaty edukacyjne w Narodowym Muzeum Morskim! A jest w czym wybierać, bo Dział Edukacji NMM przygotował cały wachlarz ciekawych propozycji. Polubimy poniedziałki, pozwiedzamy świat, poszukamy zapomnianych pamiątek, rodzinnie i interdyscyplinarnie – pobawimy się nauką, zaprojektujemy koszulki i spędzimy artystyczną Gwiazdkę na morzu!

Do 30 września 2017 roku zapraszamy do zapisów na wybrane (a czemu nie na wszystkie!) zajęcia warsztatowe prowadzone przed edukatorów z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. W tym roku pracownicy Działu Edukacji, tak jak w latach poprzednich, zadbali, aby oferta warsztatowa była zróżnicowana, ciekawa, a zajęcia odbywały się w jak największej ilości muzealnych oddziałów, w tym w naszym beniaminku: Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie – Połączenie tczewskich oddziałów Muzeum Wisły i nowoczesnego CKWS daje nam większą swobodę w projektowaniu oferty edukacyjnej, w tym warsztatów. Mamy nadzieję, że tegorocznym hitem, tak jak w zeszłym roku, będą warsztaty konserwatorskie dla seniorów w CKWS i stawianie pierwszych kroczków razem z maluchami też w CKWS – mówi Joanna Obniska z Działu Edukacji.

Warsztatami, które zawsze cieszą się powodzeniem, są zajęcia plastyczne, na których uczestnicy, inspirując się wystawami NMM oraz regionem gdańskim, tworzą prace w różnych technikach artystycznych – Hitem zawsze są w tym plenery malarskie. Latem planujemy plener z promem „Motława” w tle i bardzo cieszymy się na warsztaty projektowania t-shirtów. – zaprasza Barbara Wojczuk-Krystek z Działu Edukacji.


Więcej o warsztatach
Kontakt z Działem Edukacji NMM: edukacja@nmm.pl, edukacja.ckws@nmm.pl