• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Kolorowe soboty. Warsztaty plastyczne (OKM – Gdańsk)

Cykliczne zajęcia odbywające się raz w miesiącu w wyznaczoną wcześniej sobotę. Zajęcia będą miały formę warsztatów plastycznych połączonych ze zwiedzaniem ekspozycji w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat, odbywające się raz w miesiącu w wyznaczoną sobotę. Karnet całoroczny: 50 zł.
Zapisy przyjmujemy na adres mailowy: b.krystek@nmm.pl, w terminie do 15 października 2017 roku.


Harmonogram zajęć:

21.10.2017
Piraci do abordażu! Projektujemy koszulki z motywem pirackim
Jak wyglądali dawni piraci? Czy można ich było rozpoznać po ubiorze? Zaprojektujemy „pirackie” koszulki i poszukamy skarbów ukrytych na dnie zbudowanego z kartonów okrętu.

25.11.2017
Baśniowa opowieść o Sindbadzie Żeglarzu – każdy może zostać scenografem
Na wystawie poszukamy statku stworzonego przez szkutników arabskich – dhow. Po wysłuchaniu opowieści o Sindbadzie Żeglarzu zaprojektujemy scenografię do teatrzyku o podróżach Sindbada.

09.12.2017
Święta Bożego Narodzenia na morzu
Życie marynarzy to także wiele świąt spędzonych na morzach i oceanach. Z myślą o nich każdy uczestnik stworzy „morską ozdobę”, którą zawiesimy na choince wykonanej z materiałów ekologicznych.

20.01.2018
Symbole Indian Ameryki Północnej czyli wyprawa do Kanady
Legenda o tych co mają cztery nogi, dwie nogi i nie mają nóg wcale – opowieść o zwierzętach i ludziach. Poeksperymentujemy z techniką collage, wykorzystując elementy z papieru, tkaniny i filcu, ziarenka piasku i korę drzew. Powstaną kreatywne, fakturalne wyobrażenia ludzi-zwierząt.

17.02.2018
Magiczny podwodny pałac Okeanosa
Wyobrazimy sobie pałac pełen bogactw, wybujałej roślinności i dwór boga mórz i oceanów, a następnie zamienimy to wyobrażenie w rzeczywiste dzieło sztuki. Abstrakcyjna kropla farby będzie punktem wyjścia do namalowania akwarelowych podwodnych miast Okeanosa.

17.03.2018
Morska kompozycja. Foliowy witraż na oknie
Na wystawach poszukamy motywów do stworzenia witrażowej kompozycji o tematyce morskiej. Gdzie ukryła się ryba głębinowa? Czy latająca ryba lata? Czy wstęgor przypomina wstążkę? Czy kałamarnica pije atrament z kałamarza? Podczas zajęć odpowiemy także na te i inne pytania.

14.04.2018
W porcie. Makieta z kartonów
Odwiedzimy wystawę poświęconą statkom i stoczniom. Czy umiesz zbudować dźwig? A suchy dok? Zainspirowani wizytą stworzymy makietę portu z kartonowych pudeł.

12.05.2018
Muzealna drukarnia. Pieczątki i linoryty
Co to jest matryca? Czy grafik lubi ziemniaki? Co to jest ex libris? Czy znasz pieczęć z kogą? Czy faktycznie tworzenie linorytów to niemal zupełnie to samo, co banalne odbijanie pieczątek? Wypływamy na szerokie wody stemplowania, odbijania, tworząc kolorowe graficzne odbitki.

16.06.2018
I Ty możesz zostać impresjonistą. Plenerowe obrazy
Wyruszymy promem „Motława” w plener malarski. Zacumujemy przy nabrzeżu Ołowianki zaopatrzeni w malarskie palety i sztalugi. Będziemy malować gdańską marinę i piętnastowieczny Żuraw i myśleć o bliskich wakacjach.

Kolorowe soboty. Warsztaty plastyczne