→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym (do 16.01.2022)
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Modele statków i okrętów na “Darze Pomorza” po raz XXIV

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Wydawnictwo JSC z Gdańska zapraszają na wystawę modeli statków i okrętów na “Darze Pomorza” w Gdyni.

– Jest to już XXIV czasowa, wystawa modelarska i jednocześnie druga edycja wystawy modeli Wydawnictwa JSC na naszym statku muzeum – mówi Andrzej Truszkowski z Działu Historii Budownictwa Okrętowego – Modele można oglądać przez całe lato, do 27 sierpnia 2017 w sali III wachty lewej burty “Daru Pomorza”.

Na wystawie przedstawiono 34 modele statków i okrętów wykonanych z gotowych wycinanek kartonowych Wydawnictwa JSC z Gdańska, w tym modele okrętów z II wojny światowej, modele statków pasażerskich (m.in. polskie transatlantyki “Batory” i “Stefan Batory”) oraz modele współczesnych statków handlowych różnych typów. Wydawnictwo JSC z Gdańska powstało w 1991 r. Do końca 2015 r. wydało w specjalnych zeszytach 241 modeli statków i okrętów, 43 modele budowli, 16 modeli samolotów.


XXIV wystawa modeli statków i okrętów
Dar Pomorza 27.06.2017 – 23.08.2017