• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Smocze Łodzie – po raz dziewiąty!

Złoty puchar zostaje w domu! Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku po raz piąty z rzędu obroniło tytuł zwycięzcy Regat Trójmiejskich Instytucji Kultury „Smocze Łodzie”, które odbyły się 26 maja 2017 roku.

Ani minimalnie dłuższy dystans regat, ani silne porywy wiatru oraz coraz groźniejsza konkurencja nie osłabiły osady NMM, która w tradycyjnie pięknym stylu zwyciężyła w tegorocznych regatach.

– W tym roku w wyścigach Smoczych Łodzi startowało mniej ekip, ale cieszymy się, że Muzeum Archeologicznemu w Gdańsku, Muzeum Narodowemu w Gdańsku, Muzeum Marynarki Wojennej i Statkowi-Muzeum ORP Błyskawica udało się wziąć udział w zawodach – mówi Brygida Sonnack, koordynatorka regat i kapitan osady NMM – Już przygotowujemy się do przyszłorocznej, jubileuszowej odsłony regat i mamy nadzieję na większą frekwencję wśród osad z zaprzyjaźnionych muzeów.

Muzeum Marynarki Wojennej i ORP „Błyskawica” udało się, z przygodami dojechać na czas, a Muzeum Narodowe w Gdańsku przybyło z własnym pucharem! Wielkie brawa należą się osadzie Muzeum Archeologicznego, która systematycznie bije własne rekordy i ma wyjątkowo zaangażowanych kibiców. Jak co roku najważniejsza w wyścigach Smoczych Łodzi była dobra zabawa i możliwość integracji muzealników. Dziękujemy wszystkim osadom, które tak dzielnie walczyły w tegorocznych wyścigach oraz naszym przyjaciołom, którzy pomogli nam w organizacji imprezy: Morskiemu Robotniczemu Klubowi Sportowemu Gdańsk (MRKS), którego Sekcja Łodzi Smoczych co roku zapewnia sprzęt oraz fachowe przygotowanie do zawodów, a Towarzystwu Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego za finansowe wsparcie. Widzimy się na Motławie za rok!


Osiągnięte czasy na dystansie Zielony Most – Statek-muzeum „Sołdek”

Wyścig numer 1

  1. Muzeum Archeologiczne: 1.43.26
  2. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku: 1.38.24

Wyścig numer 2

  1. Muzeum Marynarki Wojennej + ORP Błyskawica: 1.46.21
  2. Muzeum Narodowe w Gdańsku: 1.49.52

Wyścig numer 3 – Finał B

  1. Muzeum Marynarki Wojennej + ORP Błyskawica: 1.40.64
  2. Muzeum Narodowe w Gdańsku: 1.41.37

Wyścig numer 4 – Finał A

  1. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku: 1.36.41
  2. Muzeum Archeologiczne: 1.37.53
[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]