→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Program dla rodzin szlakiem fortyfikacji gdańskich

28 maja 2017 zapraszamy wszystkie rodziny na pierwszy w tym roku Program dla Rodzin. Korzystając z wiosennej pogody będziemy poznawać tajemnice Dolnego Miasta wędrując szlakiem gdańskich zabytków.

Podczas spaceru, przygotowanego przez Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku poznamy nieco zapomniane już obiekty historyczne, które kryją wiele ciekawostek i które były dziełem wybitnych architektów Gdańska: Antoniego van Obberghena, Jana Strakowskiego i jego syna Jerzego Strakowskiego.

– Nasz rodzinny spacer rozpoczniemy od Małej Zbrojowni, następnie podążymy w stronę Bastionu św. Gertrudy, potem czeka nas przystanek przy Bramie Nizinnej, później – Śluza Kamienna, a przy Bramie Żuławskiej zakończymy naszą wędrówkę – wylicza Kamila Jezierewska z Działu Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – Rodzinny spacer będzie nie tylko okazją do poznania ciekawostek z dziejów Gdańska, ale także wspólnie spędzonym czasem w miłym gronie, w otoczeniu zabytków i w piknikowej atmosferze.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI:

Zbiórka przy Małej Zbrojowni (Plac Wałowy 15) punktualnie o godzinie 11.00. Prosimy o wcześniejszy zakup biletów w kasie Ośrodka Kultury Morskiej lub w Spichlerzach na Ołowiance! (20 zł – bilet rodzinny do 5 osób).

Ze względu na formę zajęć – długi spacer ok. 3 km – program nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 7 lat. Prosimy o przybycie w wygodnym obuwiu, z kocykiem/ręcznikiem. Ewentualny prowiant we własnym zakresie!

Potwierdzenia przyjmujemy do 26 maja 2017 r. do godziny 16.00, na adres mailowy: edukacja@nmm.pl.

Program dla rodzin szlakiem fortyfikacji gdańskich