• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Program Edukacji Morskiej – koniec siódmej edycji

12 października 2016 roku w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji Programu Edukacji Morskiej. Narodowe Muzeum Morskie od początku wspiera inicjatywę, popularyzującą żeglarstwo, organizując warsztaty edukacyjne dla uczestników programu.

Podczas konferencji podziękowano osobom i instytucjom szczególnie wspierającym Program Edukacji Morskiej. Pamiątkowe tablo z rąk Mateusza Kusznierewicza otrzymał także dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, dr inż. Jerzy Litwin.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. W ramach Programu uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej, podczas których uczą się podstaw żeglarstwa i poznają miasto z perspektywy wody. Lekcje, prowadzone przez Dzieł Edukacji NMM w ramach Programu, są ważnym, merytorycznym uzupełnieniem morskiej przygody.