→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Program Edukacji Morskiej – koniec siódmej edycji

12 października 2016 roku w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji Programu Edukacji Morskiej. Narodowe Muzeum Morskie od początku wspiera inicjatywę, popularyzującą żeglarstwo, organizując warsztaty edukacyjne dla uczestników programu.

Podczas konferencji podziękowano osobom i instytucjom szczególnie wspierającym Program Edukacji Morskiej. Pamiątkowe tablo z rąk Mateusza Kusznierewicza otrzymał także dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, dr inż. Jerzy Litwin.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. W ramach Programu uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej, podczas których uczą się podstaw żeglarstwa i poznają miasto z perspektywy wody. Lekcje, prowadzone przez Dzieł Edukacji NMM w ramach Programu, są ważnym, merytorycznym uzupełnieniem morskiej przygody.