• Spichlerze na Ołowiance i statku-muzeum "Sołdek" w dniu 24.09.2022 r. w związku z festynem będą czynne dla zwiedzających w godz. 10:00-18:00 (prom kursuje w godzinach 12:00-20:00)
• Mostek kapitański wraz ze skrzydełkami na statku-muzeum "Sołdek" w dniach 24-25.09.2022 r. z powodu prac remontowych, będzie niedostępny dla zwiedzających
• Prom "Motława" w dniach 27-28.09.2022 r. nie kursuje. Za utrudnienia przepraszamy
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Program Edukacji Morskiej – koniec siódmej edycji

12 października 2016 roku w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji Programu Edukacji Morskiej. Narodowe Muzeum Morskie od początku wspiera inicjatywę, popularyzującą żeglarstwo, organizując warsztaty edukacyjne dla uczestników programu.

Podczas konferencji podziękowano osobom i instytucjom szczególnie wspierającym Program Edukacji Morskiej. Pamiątkowe tablo z rąk Mateusza Kusznierewicza otrzymał także dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, dr inż. Jerzy Litwin.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. W ramach Programu uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej, podczas których uczą się podstaw żeglarstwa i poznają miasto z perspektywy wody. Lekcje, prowadzone przez Dzieł Edukacji NMM w ramach Programu, są ważnym, merytorycznym uzupełnieniem morskiej przygody.