→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym (do 16.01.2022)
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Ostatni rejs z Programem dla Rodzin!

Tradycyjnie, w połowie czerwca, zapraszamy na ostatnie zajęcia z cyklu “Program dla rodzin”, pt. “Statek czworga imion, czyli ciekawostki “Białej Fregaty”. Tradycyjnie też zajęcia odbędą się na pokładzie statku-muzeum “Dar Pomorza”.

Najbardziej znany polski żaglowiec ma wiele tajemnic i sekretów. Podczas rodzinnych zajęć 12 czerwca uczestnicy programu dowiedzą się m.in. jaki rekord pobił “Dar Pomorza” i czy załogę statku stanowili tylko… ludzie? Policzą też, ile kawalerek zmieściłoby się na żaglach “Białej Fregaty”. Poznając historię słynnej pływającej szkoły, zwiedzimy piękne wnętrza i otwarty pokład statku. Poszukamy pasażera na gapę i zaliczymy chrzest równikowy.


Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat, 12 czerwca 2016 roku, w niedzielę na godz. 11:00 do gdyńskiego oddziału Narodowego Muzeum Morskiego, statku-muzeum “Dar Pomorza”.
Zgłoszenia przyjmuje Kamila Jezierewska k.jezierewska@nmm.pl z Działu Edukacji do 10 czerwca 2016 roku. Bilet rodzinny do 5 osób – 20 PLN.

Statek czworga imion, czyli ciekawostki Białej Fregaty