→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Smocze Łodzie 2016!

Na co dzień – gromadzimy eksponaty, odkurzamy gabloty, a od czasu do czasu urządzamy wystawy. Cieszymy się spokojnym życiem i pracą bez stresów. Ale co roku, w drugiej połowie maja i z okazji Dnia Muzealnika – pokazujemy jacy jesteśmy w rzeczywistości. Wysportowani, silni, piękni i gotowi na dobrą zabawę!

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na Regaty Trójmiejskich Instytucji Kultur – Smocze Łodzie 2016 na Motławie. W tegorocznych zawodach, które odbędą się w piątek 20 maja, weźmie udział osiem osad: Archiwum Państwowe w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, które wystawia wspólną osadę oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

W organizacji imprezy wspomaga nas Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Remontowa Holding oraz MRKS GDAŃSK (Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk), którego Sekcja Łodzi Smoczych co roku zapewnia sprzęt oraz fachowe przygotowanie do zawodów.

Tegoroczna, ósma edycja Smoczych Łodzi Instytucji Kultury, przebije wszystkie dotychczasowe zawody. Będzie widowiskowo, głośno, a emocje będą ogromne! Zapraszamy wszystkich do kibicowania! Bądźcie z nami tego dnia, bo warto! Puchary nie są ważne, miejsca na podium też. Liczy się dobra zabawa i doping przyjaciół!