• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Statki wyobraźni – chcemy je zobaczyć!

Nieograniczona fantazja, niezwykły zapał twórczy i wielka wrażliwość: tego uczymy się od naszych niepełnosprawnych gości i uczestników warsztatów plastycznych. Cieszymy się z każdej okazji, kiedy możemy czerpać od naszych niepełnosprawnych przyjaciół i dlatego zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym „Statek wyobraźni”.

– Nasze muzeum może pochwalić się długą i bardzo owocną współpracą z osobami niepełnosprawnymi – mówi Krystyna Stubińska, kierownik Działu Edukacji – Od 2002 roku współpracujemy z Fundacją „Sprawni Inaczej”, organizując wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, popularnością cieszą się też lekcje muzealne, dedykowane osobom niepełnosprawnym.

Celem Konkursu jest rozwój osobisty osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz przezwyciężanie ich izolacji społecznej, a także zwrócenie uwagi opinii publicznej na walory artystyczne sztuki osób niepełnosprawnych. Konkurs przyczynia się do propagowania arteterapii, jako skutecznej formy rehabilitacji i formy uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym, wyłonienia szczególnie utalentowanych twórców. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na wystawie prezentującej najlepsze prace.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz pobraniem Karty zgłoszenia.


Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2016 r.
Pytania prosimy kierować do Barbary Wojczuk-Krystek, tel. 58 329 87 35, adres mailowy: b.krystek@nmm.pl.

Konkurs plastyczny - Statek wyobraźni