• Oddziały muzeum biorące udział w Nocy Muzeów 2024 będą zamknięte w godzinach dziennych w dniach 18 i 19 maja, z wyjątkiem Muzeum Rybołówstwa w Helu. Szczegółowe godziny otwarcia: oddziały gdańskie, oddziały spoza gdańska
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

CKWS – dla nauczycieli

16 kwietnia 2016 roku, w najmłodszym obiekcie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, odbyło się pierwsze spotkanie dla nauczycieli. Edukatorzy i konserwatorzy z NMM zaprezentowali ofertę lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży.

– Opinia branży nauczycielskiej jest dla nas niezwykle ważna, dlatego jeszcze przed otwarciem CKWS, chcieliśmy przedstawić naszą ofertę edukacyjną, posłuchać sugestii, zebrać recenzje. – mówi Krystyna Stubińska, kierownik Działu Edukacji NMM. – Tczewski oddział jest szczególny i dlatego propozycje naszych spotkań dla uczniów oraz warsztatów dla nauczycieli są przystosowane do specyfiki CKWS. Wyzwaniem było zaprezentować lekcje o konserwacji, zabytkowych jachtach czy wrakach statków w jak najbardziej ciekawy sposób. Cieszymy się, że nam się udało!

W spotkaniu uczestniczyło około 30 nauczycieli oraz edukatorów z Tczewa i powiatu tczewskiego, ale też z Torunia, Malborka i Starogardu Gdańskiego. Po prezentacji oferty, zwiedzaniu nowego oddziału i odwiedzinach w sąsiednim oddziale NMM – Muzeum Wisły, nauczyciele zostali zaproszeni na poczęstunek i wręczone im zostały upominki.


Kolejne spotkanie odbędzie się 23 kwietnia 2016 roku w godzinach 10:00-13:00 w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, ul. Paderewskiego 24.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Działu Edukacji NMM: edukacja@nmm.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, nazwę i adres szkoły, adres mailowy i telefon kontaktowy zgłaszającego.

Centrum Konserwacji Wraków Statków – warsztaty i spotkania dla nauczycieli

Projekt „Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym w Tczewie” realizowany jest w ramach Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego”, a wsparcia udzielono z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych. Zadanie jest realizowane w partnerstwie polsko – norweskim z Norweskim Muzeum Morskim w Oslo oraz z Muzeum Historii Kultury w Oslo.