→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Schodzimy na dno z archeologami

Podobno archeolodzy podwodni to elita w branży. Sami o sobie mówią, że są o wiele bardziej wysportowani, wytrzymali i mają o wiele bardziej wszechstronną wiedzę niż ich koledzy znad wody. Podwodniacy z Narodowego Muzeum Morskiego są do tego skromni i nie lubią się chwalić. Dlatego o ich pracy opowie Dział Edukacji. 17 stycznia zapraszamy na pierwszy w tym roku Program dla Rodzin pt. “Tajemnice Archeologii, czyli, co skrywają wraki”.

Archeologia Podwodna to ważna gałąź Narodowego Muzeum Morskiego. Sukcesy naszych podwodniaków często odbijają się echem w świecie, a my jesteśmy z nich dumni, wiedząc jednocześnie ile pracy musieli włożyć w swoje niezwykłe odkrycia i wydobycia.
Zatoka Gdańska, na której najczęściej pracują nasi podwodniacy, to raj dla archeologów, który kryje w sobie wiele jeszcze nieodkrytych niespodzianek. Równie dużo tajemnic skrywa w sobie też Wisła.
Bez względu na miejsce prowadzonych badań, archeologowie potrzebują specjalistycznego ekwipunku, odpowiednich narzędzi i sprawdzonego sprzętu. Bez czego nie mogą się obejść badacze? Czym jest dzwon i jak oddycha się w beczce? Czy pod woda prowadzi się badania powierzchniowe, co dzieje się z obiektem, wydobytym podczas prac i czy każde znalezisko jest zabytkiem?


Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat, 17 stycznia 2016 roku, w niedzielę na godz. 11:00 do Spichlerzy na Ołowiance. Zgłoszenia przyjmuje Kamila Jezierewska k.jezierewska@nmm.pl z Działu Edukacji do 15 stycznia 2016 roku.
Bilet rodzinny do 5 osób – 20 PLN.

Program dla rodzin - Tajemnice archeologii