→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Gody, czyli jak niegdyś obchodzono Boże Narodzenie

6 grudnia zapraszamy na ostatni w tym roku kalendarzowym Program dla Rodzin. Dzień Św. Mikołaja, jest wspaniała okazją do przypomnienia bogatej symboliki bożonarodzeniowych obrzędów. z których wiele pochodzi jeszcze z czasów przedchrześcijańskich.

– Opowiemy, jak wyglądały pierwsze szopki i skąd wywodzi się tradycja stawiania żłóbków. Zastanowimy się wspólnie dlaczego właściwie stroimy choinkę i czy pastorałki zawsze są wesołe – mówi Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM – Porozmawiamy też o tradycyjnych potrawach wigilijnych, takich jak kutia i siemieniucha. Dowiemy się, jakich prac nie wolno było wykonywać w Wigilię i dlaczego kładziono pod stół kosę i dmuchano na ławy i krzesła.


Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat, 6 grudnia 2015 roku, w niedzielę na godz. 11:00 do Ośrodka Kultury Morskiej. Zgłoszenia przyjmuje Kamila Jezierewska k.jezierewska@nmm.pl z Działu Edukacji do 4 grudnia 2015 roku.
Bilet rodzinny do 5 osób – 20 PLN.