• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Edukacja w Muzeum

Kolejna, dziesiąta już Konferencja Forum Edukatorów Muzealnych odbędzie się w Gdańsku w dniach 3-4 grudnia 2015 r. Dwudniowa konferencja pt. „Muzeum a szkoła. Konkurencja w nauczaniu czy partnerstwo?” zgromadzi przedstawicieli placówek muzealnych odpowiedzialnych za tworzenie oferty edukacyjnej oraz nauczycieli, mających doświadczenie w budowaniu relacji szkoła-muzeum.

Gospodarzem I – go dnia Forum jest Narodowe Muzeum Morskie, które zaprasza uczestników do Ośrodka Kultury Morskiej. Tematem przewodnim będzie kreacja i zaangażowanie muzeów w przyciąganie dzieci i młodzieży do zbiorów i kolekcji poprzez niestandardowe formy edukacyjne.

II dzień konferencji, która przeniesie się do siedziby Europejskiego Centrum Solidarności, pokaże i przeanalizuje efekty współpracy pomiędzy muzeum a szkołą z punktu widzenia nauczycieli.

Głównym zadaniem powstałego w 2006 roku Forum Edukatorów Muzealnych jest integracja środowiska edukatorów muzealnych, wymiana doświadczeń i wiedzy oraz działalność badawcza. Zaproszenie do uczestnictwa w konferencji reprezentantów szkół jest szansą na dostosowanie oferty muzealnej do oczekiwań młodych odbiorców i ich nauczycieli.

Na spotkanie zapraszają: Forum Edukatorów Muzealnych, Europejskie Centrum Solidarności, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Program konferencji „Muzeum a szkoła. Konkurencja w nauczaniu czy partnerstwo?”