→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Edukacja w Muzeum

Kolejna, dziesiąta już Konferencja Forum Edukatorów Muzealnych odbędzie się w Gdańsku w dniach 3-4 grudnia 2015 r. Dwudniowa konferencja pt. “Muzeum a szkoła. Konkurencja w nauczaniu czy partnerstwo?” zgromadzi przedstawicieli placówek muzealnych odpowiedzialnych za tworzenie oferty edukacyjnej oraz nauczycieli, mających doświadczenie w budowaniu relacji szkoła-muzeum.

Gospodarzem I – go dnia Forum jest Narodowe Muzeum Morskie, które zaprasza uczestników do Ośrodka Kultury Morskiej. Tematem przewodnim będzie kreacja i zaangażowanie muzeów w przyciąganie dzieci i młodzieży do zbiorów i kolekcji poprzez niestandardowe formy edukacyjne.

II dzień konferencji, która przeniesie się do siedziby Europejskiego Centrum Solidarności, pokaże i przeanalizuje efekty współpracy pomiędzy muzeum a szkołą z punktu widzenia nauczycieli.

Głównym zadaniem powstałego w 2006 roku Forum Edukatorów Muzealnych jest integracja środowiska edukatorów muzealnych, wymiana doświadczeń i wiedzy oraz działalność badawcza. Zaproszenie do uczestnictwa w konferencji reprezentantów szkół jest szansą na dostosowanie oferty muzealnej do oczekiwań młodych odbiorców i ich nauczycieli.

Na spotkanie zapraszają: Forum Edukatorów Muzealnych, Europejskie Centrum Solidarności, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Program konferencji “Muzeum a szkoła. Konkurencja w nauczaniu czy partnerstwo?”