• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Warsztaty teatralne z Dziką Mrówką

Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, które mają dużo pomysłów, lubią wymyślać historyjki, odgrywać scenki, a jednocześnie interesuje je tematyka morska – na zajęcia teatralne w Narodowym Muzeum Morskim.

Chcemy zachęcić dzieci do poznawania historii morskiej w kreatywny niecodzienny sposób. Podczas warsztatów dzieci będą rozwijać wyobraźnię i ćwiczyć dykcję, a także poznają pracę archeologów podwodnych i możliwości współczesnej konserwacji. Inspirując się niezwykłym otoczeniem Muzeum i bezpośrednim kontaktem z zabytkami, najmłodsi miłośnicy stworzą scenografię i kostiumy teatralne.

W czerwcu wystawimy przedstawienie na podstawie powieści Andrzeja Perepeczki o przygodach Dzikiej Mrówki. Gościem honorowym premiery będzie autor powieści.

Spotkania będą odbywały się dwa razy w miesiącu w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku (ul. Tokarska 21-25), oddziale Narodowego Muzeum Morskiego.


Zapisy na zajęcia przyjmujemy do dnia 30 października 2015 roku w Dziale Edukacji NMM, drogą mailową, u osoby prowadzącej warsztaty – Agnieszka Misztal a.misztal@nmm.pl nr tel. 58 329 87 33.
Karnet na rok szkolny 2015/2016 – 100 zł.

Warsztaty teatralne