• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Seniorzy w Muzeum

W najbliższy weekend (26-27.09.2015) zapraszamy wszystkich seniorów do Muzeum na kolejną edycję akcji „60+kultura”, zorganizowaną w tym roku pod hasłem: „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą”

W sobotę i niedzielę seniorzy będą mogli bezpłatnie zwiedzić wystawy w gdańskich oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: Spichlerze na Ołowiance, statek-muzeum „Sołdek”, Żuraw oraz Ośrodek Kultury Morskiej (z wyłączeniem sali interaktywnej).

Zapraszamy także do udziału lub obserwacji pleneru malarskiego dla seniorów na nabrzeżu Ołowianki. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w plenerze wymaga wcześniejszego zapisu w Dziale Edukacji: edukacja@nmm.pl (termin zgłoszeń: 24.09.2015, godz. 15:00).

60+ kultura

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Weekend seniora z kulturą został zorganizowany po raz trzeci. W pierwszym, który odbył się w 2011 roku wzięło udział ponad 100 placówek z całej Polski. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem – w kolejnym roku przyłączyło się do niej ponad 200 ośrodków.Wykaz uczestników tegorocznej edycji akcji (z podziałem na województwa) oraz ich oferty pojawią się na stronie www.mkidn.gov.pl. Informacje będzie można również znaleźć na stronach internetowych poszczególnych placówek.


KULTURA DOSTĘPNA DLA SENIORA stanowi kolejny element programu KULTURA DOSTĘPNA, realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Jego celem jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach można znaleźć na stronie internetowej www.kulturadostepna.pl.