• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Zapraszamy na festyn do Tczewa!

W niedzielę, 23 sierpnia 2015 roku, zapraszamy wszystkich mieszkańców Tczewa na festyn rodzinny pt. „Morskie Opowieści”.

Festyn odbędzie się w godzinach 12:00 – 18:00, na dziedzińcu Muzeum Wisły i Fabryki Sztuk. Na dzieci czekać będą specjalnie przygotowane stanowiska, na których będzie można łowić ryby, układać morskie puzzle, szukać skarbów jak prawdziwi archeolodzy i ujarzmiać morskie stwory. Starsze dzieci i dorośli będą mogli spróbować swych sił w skręcaniu lin na torze powroźniczym.

W programie dużo nagród, niespodzianki i upominki.

Festyn jest organizowany w ramach promocji nowej inwestycji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz Magazynem Studyjnym.


Projekt „Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym w Tczewie” realizowany jest w ramach Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego”, a wsparcia udzielono z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych. Całkowity koszt projektu wynosi 22 mln zł. Zadanie jest realizowane w partnerstwie polsko – norweskim z Norweskim Muzeum Morskim w Oslo oraz z Muzeum Historii Kultury w Oslo.