• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Zapraszamy na festyn do Tczewa

8 sierpnia 2015 roku, o godzinie 12.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Tczewa na festyn rodzinny pt. „Morskie Opowieści”. Festyn odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Wisły i Fabryki Sztuk.

W programie dużo nagród, niespodzianek i upominków dla każdego uczestnika festynu. Będziemy szukać skarbów, skręcać liny na torze powroźniczym, układać puzzle morskie i ujarzmiać morskie potwory.

Festyn jest organizowany w ramach promocji nowej inwestycji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz Magazynem Studyjnym.


Projekt „Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym w Tczewie” realizowany jest w ramach Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego”, a wsparcia udzielono z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych. Całkowity koszt projektu wynosi 22 mln zł. Zadanie jest realizowane w partnerstwie polsko – norweskim z Norweskim Muzeum Morskim w Oslo oraz z Muzeum Historii Kultury w Oslo.