• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Duńskie latarniowce w Muzeum

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, w ramach cyklu otwartych wykładów towarzyszących wystawie „Lux in tenebris. Światło w ciemnościach”. Wystawę do końca września można zwiedzać w Spichlerzach na Ołowiance.

30 czerwca odbył się pierwszy wykład, podczas którego kmdr. Apoloniusz Łysejko opowiedział o „Ponownych narodzinach latarni – Rozewie II”.

28 lipca dr Iwona Pietkiewicz wygłosi wykład pt. „Światła i obsługa duńskich latarniowców”. Iwona Pietkiewicz jest pracownikiem naukowym, prodziekan ds. kształcenia i studenckich w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Jest też autorką i współautorką wielu publikacji naukowych oraz artykułów poświęconych historii nawigacji, bezpieczeństwa żeglugi a także dziejom latarnictwa morskiego w Polsce i na świecie.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie we wtorek, 28 lipca 2015 roku o godz. 17:00 do Ośrodka Kultury Morskiej – wstęp wolny.

Program wykładów:
28 lipca 2015 r. – dr Iwona Pietkiewicz „Światła i obsługa duńskich latarniowców”
25 sierpnia 2015 r. – prof. dr hab. Antoni Komorowski „Szwedzkie światła w ciemności”
29 września 2015 r. – dr Monika Jankiewicz – Brzostowska „Średniowieczne pojęcia i wyobrażenia dotyczące ognia w sztuce gotyckiej”


Ekspozycja „Lux in tenebris. Światło w ciemnościach” współfinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za projekt aranżacji wystawy oraz jej realizację odpowiada Grzegorz Domowicz z firmy DADO s.c. Dakszewicz Domowicz z Gdańska.