• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Skala mikro na „Darze Pomorza”

Jak co roku, o tej porze Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Liga Obrony Kraju organizują wspólną wystawę modelarską na „Darze Pomorza”.

Tegoroczna, XXII wystawa modeli statków, okrętów, żaglowców i dioram, mieści się w sali III wachty lewej burty muzealnego statku. Przedstawiono na niej 25 prac z plastiku, wycinanek kartonowych, drewna i metalu, które wykonali modelarze z Gdańska, Gdyni, Warszawy i Mosiny.

Jedna z najciekawszych prac wystawie są autorstwa Katarzyny Manikowskiej, specjalistki od miniaturowych historycznych postaci z Gdańska oraz Witolda Kosińskiego z Warszawy, który wykonuje wieloelementowe dioramy morskie i lądowe.

Wystawa, zorganizowana, będzie otwarta dla zwiedzających do 27 sierpnia 2015 roku. Wówczas odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników.


„XXII Ogólnopolska Wystawa – Konkurs modeli kartonowych, plastikowych, miniaturowych statków – okrętów – żaglowców – dioram oraz samolotów morskich”
Dar Pomorza
23.06.2015 – 27.08.2015