→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Na psiej wachcie

21 czerwca 2015 r. zapraszamy na ostatni przed wakacjami “Program dla rodzin”. Tym razem czekamy na rodziców z dziećmi na “Darze Pomorza”, gdzie sprawdzimy, jak wygląda życie kadeta szkoły morskiej.

Jako kadet szkoły morskiej na “Darze Pomorza” zwiedzasz świat i prowadzisz pamiętnik z ciekawymi zapiskami, opisując miejsca, które widziałeś i kraje, w których byłeś. Jednak podczas opływania przylądka Horn twój pamiętnik zaginął. Musisz odnaleźć jego części ukryte w zakamarkach Białej Fregaty, a po drodze przejdziesz szereg prób. Jeśli sprawdzisz się jako dzielny marynarz, otrzymasz nagrodę!

Podczas zajęć nasi “kadeci” dowiedzą się, co robić podczas sztormu na morzu, a co nazywano psią wachtą, nauczą się wybijać szklanki i przejdą test na marynarzy.


Zajęcia “Na psiej wachcie” odbędą się na statku-muzeum “Dar Pomorza” w Gdyni, Al. Jana Pawła II, 21 czerwca 2015 r., w godzinach 11.00-13.00.
Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat.
Bilet rodzinny do 5 osób – 20 zł.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres k.jezierewska@nmm.pl do 19 czerwca 2015 r., godz. 15.00.

Program dla rodzin - Na psiej wachcie