• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Warsztaty ekologiczne w Ośrodku Kultury Morskiej

Czy kwaśny deszcz jest rzeczywiście kwaśny? Jak działa oczyszczalnia ścieków? Co się dzieje z olejem wylanym do wody i kiedy mówimy o katastrofie ekologicznej? Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zapraszają po raz kolejny nauczycieli i uczniów klas IV-VI z gdańskich szkół podstawowych na warsztaty ekologiczne „Czysta woda zdrowia doda.

Jak dbać o środowisko wodne?”. Celem projektu jest jak najszersza popularyzacja wiedzy na temat Morza Bałtyckiego oraz jego ochrony.

– Zajęcia tego typu mają dużą wartość dydaktyczną, bo rozbudzają zainteresowanie ekologią, zachęcają do pogłębiania wiedzy, budzą pytania na temat otaczającego nas świata. Warsztatowa forma zajęć doskonale sprawdza się przy tej tematyce – mówi Krystyna Stubińska, kierownik Działu Edukacji NMM.

Uczestnicy warsztatów ekologicznych w OKM poznają m.in. naturę kwaśnego deszczu: dowiedzą się w jaki sposób powstaje i jaki ma wpływ na środowisko, sprawdzą też jakie właściwości ma olej i dlaczego katastrofy zbiornikowców są ogromnym zagrożeniem dla środowiska. Wyzwaniem będzie samodzielna konstrukcja oczyszczalni ścieków oraz filtru do wody. Podczas zajęć uczniowie obejrzą także prezentację przedstawiającą pracę oczyszczalni ścieków „Gdańsk – Wschód”, opracowaną na podstawie materiałów udostępnionych Muzeum przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo – Kanalizacyjną.

Finansowane przez Wydział Środowiska UM warsztaty są bezpłatne dla ich uczestników i odbywają się w poniedziałki w godz. 10:00-12:00 w Ośrodku Kultury Morskiej NMM w Gdańsku, ul. Tokarska 21-25.

Rezerwacja wyłącznie on-line na stronie internetowej Muzeum www.nmm.pl. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje: Dział Edukacji NMM, tel. 58 329 87 33.

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]