„Kultura Dostępna” w Narodowym Muzeum Morskim
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”. Celem programu jest ułatwienie dostępu do edukacji kulturalnej dzieciom i młodzieży, które z różnych przyczyn mają ograniczone możliwości udziału w niej.
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku proponuje również pakiet bezpłatnych lekcji muzealnych, finansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Takie lekcje to znakomita okazja do poznania tajemnic archeologii podwodnej oraz pełnego przygód życia marynarzy z wielkich żaglowców.
Tematy lekcji do wyboru:
-
„Zabytki na dnie mórz”
Lekcja odbywa się na wystawach, na których zgromadzono najciekawsze eksponaty z dziedziny archeologii podwodnej w Polsce. Razem z dziećmi zastanowimy się, na czym polega praca archeologa pod wodą, co można znaleźć we wrakach i jak wydobyć cenne przedmioty na powierzchnię. Uczestnicy zajęć będą mogli również sprawdzić, ile ważą buty nurka klasycznego, obejrzeć z bliska jego hełm i porównać strój klasyczny ze strojem płetwonurka. -
„Życie codzienne na statku i okręcie”
Uczestnicy lekcji przeniosą się w czasy, gdy na morzach i oceanach panowały wielkie drewniane żaglowce. Dowiedzą się, jak wyglądał zwykły dzień pracy na pokładzie statku towarowego i okrętu wojennego, w co ubierali się żeglarze, co jedli na obiad, jak spędzali czas wolny i dlaczego byli surowo karani przez swych kapitanów. Lekcja odbywa się na wystawach, na których zgromadzono najciekawsze eksponaty wydobyte z wraków statków płynących do Gdańska.
Na lekcje obowiązuje rezerwacja on-line na stronie www.rezerwacje.nmm.pl.
Zajęcia odbywają się we wtorki, czwartki i piątki. Dostępne terminy i godziny zajęć widoczne na stronie rezerwacji. Ilość lekcji ograniczona.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 58 329 87 33.
Zajęcia dofinansowane z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.