• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

W krainie ludów Aszanti

Jak wygląda maska szamana? Czy tańcem można przywołać dobrego ducha? Jak można się ochronić przed złymi mocami? Zapraszamy do Ośrodka Kultury Morskiej na kolejne spotkanie z cyklu Programu dla Rodzin. Tym razem tematem zajęć będą legendy i wierzenia ludów afrykańskich.

Legendy ludów Afryki to niezwykłe opowieści, pokazujące jak barwna i zróżnicowana jest kultura kontynentu. Tytułowy lud Aszanti to rdzenni mieszkańcy Ghany, których władca miał otrzymać złoty taboret w darze prosto z nieba. Drogocenny tron nigdy nie stoi bezpośrednio na ziemi i nie może go też dotykać nikt oprócz króla.

U Aszanti (jak u większości rdzennych ludów Afryki) wierzenia plemienne są nierozerwalnie związane z życiem codziennym. Takie życie najlepiej oddaje wystawa „Łodzie ludów świata”, odkrywająca przed nami świat tajemnych symboli, duchów opiekuńczych i szamańskich tańców. Dowiemy się, w jaki sposób magiczne obrzędy wpływały na życie codzienne plemion z afrykańskich wiosek. Kogo chroniły plemienne maski i jak tańcem można było zwabić duchy.


Zajęcia odbędą się w Ośrodku Kultury Morskiej 8 lutego 2015 roku, w godzinach 11:00-13:00.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat.
Bilet rodzinny do 5 osób – 20 zł.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres k.jezierewska@nmm.pl do 6 lutego, godz. 15:00.

Program dla rodzin - W krainie ludów Aszanti

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]