→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

W krainie ludów Aszanti

Jak wygląda maska szamana? Czy tańcem można przywołać dobrego ducha? Jak można się ochronić przed złymi mocami? Zapraszamy do Ośrodka Kultury Morskiej na kolejne spotkanie z cyklu Programu dla Rodzin. Tym razem tematem zajęć będą legendy i wierzenia ludów afrykańskich.

Legendy ludów Afryki to niezwykłe opowieści, pokazujące jak barwna i zróżnicowana jest kultura kontynentu. Tytułowy lud Aszanti to rdzenni mieszkańcy Ghany, których władca miał otrzymać złoty taboret w darze prosto z nieba. Drogocenny tron nigdy nie stoi bezpośrednio na ziemi i nie może go też dotykać nikt oprócz króla.

U Aszanti (jak u większości rdzennych ludów Afryki) wierzenia plemienne są nierozerwalnie związane z życiem codziennym. Takie życie najlepiej oddaje wystawa “Łodzie ludów świata”, odkrywająca przed nami świat tajemnych symboli, duchów opiekuńczych i szamańskich tańców. Dowiemy się, w jaki sposób magiczne obrzędy wpływały na życie codzienne plemion z afrykańskich wiosek. Kogo chroniły plemienne maski i jak tańcem można było zwabić duchy.


Zajęcia odbędą się w Ośrodku Kultury Morskiej 8 lutego 2015 roku, w godzinach 11:00-13:00.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat.
Bilet rodzinny do 5 osób – 20 zł.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres k.jezierewska@nmm.pl do 6 lutego, godz. 15:00.

Program dla rodzin - W krainie ludów Aszanti