• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Ferie z latarniami

Ile jest latarni na polskim wybrzeżu? Jak wygląda praca strażnika światła? Czy latarnia może istnieć bez latarnika? Jak odróżnić dobre światło od złego i przechytrzyć rozbójników?

Od 3 lutego 2015 r. Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza na ferie w Spichlerzach na Ołowiance. W tym roku zajęcia zorganizowane są w oparciu o najnowszą wystawę czasową „Lux in tenebris. Światło w ciemnościach”. Wystawa poświęcona jest latarniom, katastrofom morskim i prawu nadbrzeżnemu.

Tematy zajęć:

  • „Szlakiem strażniczek wybrzeża” (3-6 lutego)
    Uczestnicy zajęć poznają wygląd i przeznaczenie latarni morskich oraz lokalne legendy i barwne postacie słynnych latarników.
  • „Widziane z morza” (10-13 lutego)
    Zajęcia z nawigacji wprowadzą uczestników w świat marynarzy wypatrujących „światełka w ciemnościach”. Uczestnicy dowiedzą się, jak odróżnić „złe” światło od „dobrego” i jak przechytrzyć rozbójników czyhających na rozbitków, a wiedza o znakach nawigacyjnych umożliwi bezpieczny kurs do portu.

Zajęcia BEZPŁATNE dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Godziny zajęć:

  • dla grup zorganizowanych (do 25 osób): 10:30 – 12:00
  • dla uczestników indywidualnych: 12:30 – 14:00

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres: edukacja@nmm.pl.
Informacje szczegółowe pod numerem telefonu: 58 329 87 33.


Wystawa „Lux in tenebris. Światło w ciemnościach” Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, zorganizowana we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku i współfinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.