Wyślij wiadomość do administratora
Ferie z latarniami
Ile jest latarni na polskim wybrzeżu? Jak wygląda praca strażnika światła? Czy latarnia może istnieć bez latarnika? Jak odróżnić dobre światło od złego i przechytrzyć rozbójników?
Od 3 lutego 2015 r. Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza na ferie w Spichlerzach na Ołowiance. W tym roku zajęcia zorganizowane są w oparciu o najnowszą wystawę czasową „Lux in tenebris. Światło w ciemnościach”. Wystawa poświęcona jest latarniom, katastrofom morskim i prawu nadbrzeżnemu.
Tematy zajęć:
-
„Szlakiem strażniczek wybrzeża” (3-6 lutego)
Uczestnicy zajęć poznają wygląd i przeznaczenie latarni morskich oraz lokalne legendy i barwne postacie słynnych latarników. -
„Widziane z morza” (10-13 lutego)
Zajęcia z nawigacji wprowadzą uczestników w świat marynarzy wypatrujących „światełka w ciemnościach”. Uczestnicy dowiedzą się, jak odróżnić „złe” światło od „dobrego” i jak przechytrzyć rozbójników czyhających na rozbitków, a wiedza o znakach nawigacyjnych umożliwi bezpieczny kurs do portu.
Zajęcia BEZPŁATNE dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Godziny zajęć:
- dla grup zorganizowanych (do 25 osób): 10:30 – 12:00
- dla uczestników indywidualnych: 12:30 – 14:00
Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres: edukacja@nmm.pl.
Informacje szczegółowe pod numerem telefonu: 58 329 87 33.
Wystawa „Lux in tenebris. Światło w ciemnościach” Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, zorganizowana we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku i współfinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wyślij wiadomość do administratora