KOMUNIKATY

- Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj
- Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
- Statek-muzeum „Sołdek” 15 października 2021 r. będzie otwarty dla zwiedzających w godzinach 10:00-13:00

Wyprawa na koniec smoczego ogona

Skąd się wzięły smoki? Jaki mają charakter? Czy zawsze zioną ogniem i porywają księżniczki? Zapraszamy na ostatni w tym roku Program dla Rodzin w Narodowym Muzeum Morskim.

Podczas grudniowych zajęć w Ośrodku Kultury Morskiej zajmiemy się smokami. Ich symboliką, znaczeniem w kulturze i mitologii różnych krajów oraz przypisywanym im umiejętnościom. Odbędziemy też wyprawę do Azji, gdzie od wieków postać smoka odgrywa ważną, zwykle bardzo pozytywną rolę. Np. w Chinach rodzicom życzy się, aby dziecko stało się smokiem – było silne, zdrowe i zadowolone z życia.

Nasi goście dowiedzą się również, co oznaczało to legendarne zwierzę w średniowiecznej Europie, a także… poznają Smoka Bronka, który mieszka w naszym muzeum.


Zajęcia odbędą się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku 14 grudnia 2014 roku, w godzinach 11:00-13:00. Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat. Bilet rodzinny do 5 osób – 20 zł.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres edukacja@nmm.pl do 12 grudnia 2014 roku, godz. 15:00.

Program dla rodzin - Wyprawa na koniec smoczego ogona