• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Program na rok 2014/2015

Wędrówka labiryntem tajemniczych przejść na Sołdku, wycieczka na tropikalną plażę w listopadzie i wspólne liczenie gdańskich bram i poznawanie ich historii. W tym roku Program dla Rodzin jest jeszcze bardziej zróżnicowany, ciekawy i zaskakujący niż w ubiegłych latach. Zakupu karnetu na wszystkie zajęcia pozwoli doświadczyć morskiej przygody we wszystkich wymiarach.

5 października 2014
Wrota do miasta. Gra miejska poświęcona bramom Gdańska
Żuraw
Które bramy nazywane były wodnymi, a które po prostu miejskimi? Gdzie możemy zobaczyć jednorożce? Jaki zabytek nazywany był dawniej Bramą Kogi? Brama, baszty i…, czyli zmienne koleje Żurawia. Wspólna wędrówka po ciekawych miejscach w Gdańsku zacznie się i zakończy pod Żurawiem.

9 listopada 2014
Na bezludnej wyspie
Ośrodek Kultury Morskiej
Za oknami listopad, a na dzielnych odkrywców czekają zabawy związane z tropikalną wyspą. Wczujemy się w gorący klimat plaż i dżungli, a w ramach „małej szkoły przetrwania” dowiemy się, gdzie szukać wody na niezamieszkałym lądzie i jakie pożywienie możemy znaleźć w spróchniałym drzewie.

14 grudnia 2014
Wyprawa na koniec smoczego ogona
Ośrodek Kultury Morskiej
Smok – co o nim wiemy? Czy zawsze zionął ogniem i był uważany za groźnego potwora? Gdzie mieszkał? Dlaczego w tak wielu krajach smok był ważnym zwierzęciem magicznym? Nasz chiński smok opowie, jak wygląda jego dom i co jada na śniadanie. Poznamy także dzieje smoczych łodzi.

11 stycznia 2015
Falujące obrazy
Spichlerze na Ołowiance
Odkryj świat sztuki marynistycznej. To nie tylko pejzaże morskie, ale także walki okrętów, portrety dzielnych dowódców, kaprów-zawadiaków, postaci znane z mitów greckich, groźne potwory, historie biblijne, losy rozbitków i wiele innych ciekawych przedstawień. Nauczymy się rozpoznawać różne symbole, stosowane przez dawnych artystów. Zobaczymy, że pozornie płaskie płótno kryje tajemnicze przestrzenie, a kolory: czarny i biały… nie istnieją!

8 lutego 2015
W krainie baśni ludów Aszanti
Ośrodek Kultury Morskiej
Jaką przyprawą można przepędzić wiedźmę? Kto mieszka obok nas, chociaż go nie widzimy? Na wystawie „Łodzie ludów świata” przekonamy się, jak barwny jest świat afrykańskich wierzeń, poprosimy o deszcz i udane polowanie, zasięgniemy porady czarownika z afrykańskiej wioski.

8 marca 2015
40 łasztów i co dalej?
Żuraw
W czasie zajęć wcielamy się w postaci wpływających do Gdańska kupców i rozpoczynamy dzień pełen przygód. Wpływamy do portu na Motławie, poznając zasady bezpieczeństwa żeglugi w XVII wieku, skorzystamy z usług pilotów z Twierdzy Wisłoujście i pokłócimy się z szyprami bordyn rozładowującymi żaglowce na redzie.

12 kwietnia 2015
Gdzie rufa, a gdzie dziób, czyli jak wędrować po statku
statek-muzeum „Sołdek”
Statek to istny labirynt przejść – schodów i korytarzy. Żeby poruszać się po nim bez problemów, potrzebna jest spostrzegawczość! Jako odkrywca tajemniczych miejsc na rudowęglowcu „Sołdek” musisz wiedzieć, jak ważna jest prawidłowa orientacja. Za pomocą wskazówek i tajemnych znaków odbędziesz wędrówkę po pokładach statku.

21 czerwca 2015
Na psiej wachcie
statek-muzeum „Dar Pomorza”
Jako kadet szkoły morskiej na „Darze Pomorza” zwiedzasz cały świat i prowadzisz pamiętnik z ciekawymi zapiskami. Jednak podczas opływania Przylądka Horn twój pamiętnik zaginął. Musisz odnaleźć jego części ukryte w zakamarkach Białej Fregaty, a po drodze przejdziesz szereg prób. Jeśli sprawdzisz się jako dzielny marynarz, otrzymasz nagrodę!

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]