• Oddziały muzeum biorące udział w Nocy Muzeów 2024 będą zamknięte w godzinach dziennych w dniach 18 i 19 maja, z wyjątkiem Muzeum Rybołówstwa w Helu. Szczegółowe godziny otwarcia: oddziały gdańskie, oddziały spoza gdańska
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Program dla Rodzin – w nowej odsłonie i z karnetem

Psia wachta na „Darze Pomorza”, życie smoków, miejska gra w gdańskich bramach i tropikalna szkoła przetrwania jesienią. Nowy Program dla Rodzin na rok 2014/15 będzie pełen atrakcji i niespodzianek.

– Program dla Rodzin to propozycja na spędzenie wolnego czasu z dziećmi w muzeum – miejscu, które daje niespotykaną nigdzie indziej możliwość bezpośredniego obcowania z nauką i historią oraz stwarza fantastyczne warunki do rozwoju aktywności twórczej – mówi Krystyna Stubińska, kierownik Działu Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – Najprzyjemniej jest, kiedy odwiedzają nas wycieczki wielopokoleniowe. Kiedy do muzeum przychodzą rodziny, które pamiętają cykle programów tematycznych sprzed lat. W tym roku pragniemy stworzyć stałą grupę odbiorców, z którymi spędzimy wspólnie cały szkolny rok na poznawaniu muzealnych ciekawostek i tajemnic – podkreśla Krystyna Stubińska.

Nowością w aktualnym Programie dla Rodzin jest możliwość zakupu całorocznych karnetów na osiem spotkań w różnych, muzealnych lokalizacjach. Karnet jest bardziej korzystny finansowo niż zwykły bilet rodzinny, a jego posiadacze mają gwarancję, że poznają wszystkie tajemnice i ciekawostki muzealne, przewidziane w cyklu – Staraliśmy się maksymalnie urozmaicić i uatrakcyjnić naszą ofertę. – Mamy grę miejską, poświęconą najbardziej znanym bramom Gdańska, w listopadzie pojedziemy w tropiki do „szkoły przetrwania”, a na styczniowych zajęciach wczujemy się w rolę rozbitków z Zatoki Gdańskiej – opowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji.

Przed nadejściem chińskiego Nowego Roku poznamy życie smoków oraz historię smoczych łodzi, a w lutym dowiemy się jak barwny jest świat afrykańskich wierzeń. Wraz z nadejściem wiosny wcielimy się w postaci wpływających do Gdańska kupców, co pomoże w kwietniu poznać od podszewki statek-muzeum „Sołdek”. Lato rozpoczniemy „psią wachtą” na „Darze Pomorza”: biała fregata kryje wiele tajemnic, a dla najdzielniejszych marynarzy przewidziane są nagrody.

Nabór kandydatów do Programu dla Rodzin – sierpień-wrzesień

Karnet – 120 zł (za 8 spotkań dla maksimum 5-osobowej grupy rodzinnej)

Kontakt: edukacja@nmm.pl

Szczegółowy program