• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Żółta łódź podwodna i rafandynki na „Darze Pomorza”

Dwadzieścia modeli statków, okrętów, żaglowców, dioram i samolotów morskich oraz jedną żółtą łódź podwodną można zobaczyć na wystawie czasowej na „Darze Pomorza” w Gdyni.

To już XXI wystawa i jednocześnie konkurs modeli prac wykonanych z wycinanek kartonowych, drewna i z metalu, zorganizowanych wspólnie przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku i Ligę Obrony Kraju.

W imprezie wzięli udział modelarze z Gdańska, Gdyni i Warszawy, zrzeszeni w klubach i działający indywidualnie. Na uwagę zasługują dioramy Katarzyny Manikowskiej z Gdańska – specjalistki od ożywiania miniaturowych figurek historycznych i fantasy oraz dioramy autorstwa Witolda Kosińskiego z Warszawy.

Wystawa mieści się w sali III wachty lewej burty i potrwa do 29 sierpnia 2014. Ostatniego dnia wystawy odbędzie się wręczenie dyplomów, medali i nagród dla laureatów.


XXI Ogólnopolska Wystawa – Konkurs modeli kartonowych, plastykowych, miniaturowych statków – okrętów – żaglowców – dioram oraz samolotów morskich
Dar Pomorza 23.06.2014-29.08.2014