→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Żółta łódź podwodna i rafandynki na “Darze Pomorza”

Dwadzieścia modeli statków, okrętów, żaglowców, dioram i samolotów morskich oraz jedną żółtą łódź podwodną można zobaczyć na wystawie czasowej na “Darze Pomorza” w Gdyni.

To już XXI wystawa i jednocześnie konkurs modeli prac wykonanych z wycinanek kartonowych, drewna i z metalu, zorganizowanych wspólnie przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku i Ligę Obrony Kraju.

W imprezie wzięli udział modelarze z Gdańska, Gdyni i Warszawy, zrzeszeni w klubach i działający indywidualnie. Na uwagę zasługują dioramy Katarzyny Manikowskiej z Gdańska – specjalistki od ożywiania miniaturowych figurek historycznych i fantasy oraz dioramy autorstwa Witolda Kosińskiego z Warszawy.

Wystawa mieści się w sali III wachty lewej burty i potrwa do 29 sierpnia 2014. Ostatniego dnia wystawy odbędzie się wręczenie dyplomów, medali i nagród dla laureatów.


XXI Ogólnopolska Wystawa – Konkurs modeli kartonowych, plastykowych, miniaturowych statków – okrętów – żaglowców – dioram oraz samolotów morskich
Dar Pomorza 23.06.2014-29.08.2014