• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

XII Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego

29 i 30 maja 2014 roku Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku organizuje XII Konferencję Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego. Patronat honorowy nad Konferencją objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski.

Konferencja odbędzie się w Narodowym Muzeum Morskim w Spichlerzach na Ołowiance i w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Pierwszego dnia zaproszeni eksperci z placówek naukowych omawiać będą kwestie związane m.in. z polskimi kanałami, zalewami i torami wodnymi oraz technikami dokumentacji łodzi i statków. Drugi dzień konferencji rozpocznie się wycieczką do Tczewa i zwiedzaniem tczewskiego Muzeum Wisły. Następnie uczestnicy konferencji w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni wysłuchają referatów dotyczących problematyki współczesnego muzealnictwa morskiego.

Zakończono przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konferencji za pomocą formularza rejestracyjnego. Możliwe jest jeszcze dokonanie zgłoszenia po osobistym kontakcie z koordynatorem Konferencji i wniesieniu opłaty konferencyjnej.
Program konferencji


Kontakt:
Radosław Paternoga
tel. +48 58 301 86 11 w.412
r.paternoga@cmm.pl