• Oddziały muzeum biorące udział w Nocy Muzeów 2024 będą zamknięte w godzinach dziennych w dniach 18 i 19 maja, z wyjątkiem Muzeum Rybołówstwa w Helu. Szczegółowe godziny otwarcia: oddziały gdańskie, oddziały spoza gdańska
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

XII Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego

29 i 30 maja 2014 roku Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku organizuje XII Konferencję Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego. Patronat honorowy nad Konferencją objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski.

Konferencja odbędzie się w Narodowym Muzeum Morskim w Spichlerzach na Ołowiance i w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Pierwszego dnia zaproszeni eksperci z placówek naukowych omawiać będą kwestie związane m.in. z polskimi kanałami, zalewami i torami wodnymi oraz technikami dokumentacji łodzi i statków. Drugi dzień konferencji rozpocznie się wycieczką do Tczewa i zwiedzaniem tczewskiego Muzeum Wisły. Następnie uczestnicy konferencji w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni wysłuchają referatów dotyczących problematyki współczesnego muzealnictwa morskiego.

Zakończono przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konferencji za pomocą formularza rejestracyjnego. Możliwe jest jeszcze dokonanie zgłoszenia po osobistym kontakcie z koordynatorem Konferencji i wniesieniu opłaty konferencyjnej.
Program konferencji


Kontakt:
Radosław Paternoga
tel. +48 58 301 86 11 w.412
r.paternoga@cmm.pl