→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Muzeum wygrywa Smocze Łodzie

W pięknym stylu, ze świetnym wynikiem (1.28.72) i głośno dopingowani obroniliśmy zeszłoroczny tytuł zwycięzcy Wyścigu Smoczych Łodzi Trójmiejskich Instytucji Kultury.

W tym roku silnym składem mogła pochwalić się łączona osada Okrętu-Muzeum BŁYSKAWICA i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Za czarnego konia wyścigu uważano Europejskie Centrum Solidarności. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Archiwum Państwowe w Gdańsku wykazały się imponującą wolą walki, a Muzeum II Wojny Światowej miało wyjątkowo głośny doping. Mieliśmy godnych przeciwników, ale systematyczne treningi, zgranie ekipy i wiara w sukces, sprawiła, że Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku po raz trzeci stanęło na najwyższym stopniu podium.

Impreza zorganizowana została po raz szósty, tradycyjnie w ramach obchodów Europejskiego Dnia Morza oraz z okazji Dnia Muzealnika. Sprzęt oraz fachowe przygotowanie do zawodów zapewniła Sekcja Łodzi Smoczych Klubu MRKS www.mrks.pl.

.