• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Program dla Rodzin. Tajemnice gdańskich uliczek

Gdzie w Gdańsku stały kramy ze starzyzną? Gdzie można było kupić pończochy, a gdzie lepiej było nie zapuszczać się po zmroku?

Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego, w ramach „Programu dla Rodzin” zaprasza na wędrówkę szlakiem gdańskich uliczek. Tym razem wyjdziemy z Muzeum i zwiedzimy najciekawsze miejsca w obrębie Głównego Miasta, a zwłaszcza uliczki, o których krążą legendy – opowiada Kamila Jezierewska, koordynator „Programu dla Rodzin” z Działu Edukacji NMM.

Miłośników przygód czeka wycieczka tropem zagadek dawnego Gdańska – od śladów diabła na Żurawiu po bezgłowego klucznika Katowni. Uczestnicy programu „Tajemnice gdańskich uliczek” dowiedzą się, skąd wzięła się nazwa ulicy Ogarnej, gdzie znajdował się Targ Grochowy i czym kiedyś naprawdę pachniało na Lawendowej.


Spotkamy się przy Żurawiu, od strony ul. Szerokiej, 13 kwietnia o godzinie 11.00. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie na adres mailowy edukacja@cmm.pl do 11 kwietnia 2014 r. Bilety w cenie 20 zł dla rodziny do zakupienia w dniu wizyty w kasie Ośrodka Kultury Morskiej (obok Żurawia).

Program dla Rodzin, realizowany przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, skierowany jest do szczególnej grupy odbiorców, jaką są rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat. Podobne programy realizowane w muzeach innych krajów europejskich potwierdzają, że wspólne odwiedzanie muzeów przez rodziców z dziećmi ma korzyści dla obu stron. Dzieci korzystają z wiedzy i doświadczenia rodziców, rodzice zaś czerpią z dziecięcej wyobraźni i pomysłowości.