• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Jesteśmy w złotej dziesiątce!

Miło nam poinformować, że wystawa czasowa „21. Dekalog Solidarności” oraz towarzyszący jej film dokumentalny „Ludzie w cieniu Tablic” Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, dostał się do finałowej 10 w Plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku”!

„Wydarzenie Historyczne Roku” to ogólnopolski plebiscyt organizowany od 2007 r., którego celem jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych. Z roku na rok wzrasta liczba zgłaszanych projektów. W tegorocznej edycji konkursu nadesłano ponad 70 zgłoszeń z całej Polski, spośród których jurorzy wybrali 10 najważniejszych – ich zdaniem – projektów. Patronat honorowy nad plebiscytem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Wystawa „21. Dekalog Solidarności” to niezwykła opowieść o twórcach tablic i ludziach, dzięki którym przetrwały do naszych czasów, a także prezentacja postulatów Sierpnia ’80, połączona z interaktywną wyprawą w świat PRL. Jesteśmy przekonani o tym, że wystawa zasługuje na miano wydarzenia historycznego roku i dlatego zwracamy się z prośbą o oddanie głosu na wystawę Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Aby wziąć udział w głosowaniu, należy wejść na stronę www.whr2013.muzhp.pl i zaakceptować regulamin plebiscytu. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie. Kolejność wydarzeń (ich numeracja) na platformie do głosowania jest przypadkowa.

Głosowanie whr2013.muzhp.pl do 13 kwietnia 2014 r.

Więcej o wystawie „21. Dekalog Solidarności”.