→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Program dla Rodzin. Pod czujnym okiem bogów, czyli wierzenia ludów świata

Demony porywające księżniczki, ryba wielkości pałacu, Garuda – ognistopióry ptako-człowiek, magiczne albatrosy, ożywione łodzie, statki-smoki – te i inne wierzenia i przesądy poznamy podczas zajęć związanych z egzotyczną wystawą “Łodzie ludów świata”. Przekonamy się, że wiara w magiczną siłę przyrody towarzyszyła często ludziom z krajów takich jak Ghana, Wietnam, Japonia, Chiny czy Indonezja.

Program skierowany jest do szczególnej grupy odbiorców, jaką są rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat. Podobne programy realizowane w muzeach innych krajów europejskich potwierdzają, że wspólne odwiedzanie muzeów przez rodziców z dziećmi jest niezwykle wzbogacające dla obu stron: dzieci korzystają z wiedzy i doświadczenia rodziców, rodzice zaś korzystają z dziecięcej wyobraźni i pomysłowości. W ten sposób kontakt z zabytkiem staje się bogaty i wielostronny.

Chęć udziału w programie prosimy zgłaszać do 7 marca w godz. 8:00-16:00 pod nr tel. 58 329 87 33 lub 785 79 12 11. Adres e-mail: edukacja@cmm.pl.


Ośrodek Kultury Morskiej, ul. Tokarska 21-25
niedziela, 9 marca 2014, godz. 11:00-13:00
Bilet dla rodziny liczącej do pięciu osób kosztuje 20 zł.