• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Program dla Rodzin: o sztuce w muzeum

Kolejna edycja imprezy odbędzie się 5 stycznia 2014 r. w Spichlerzach na Ołowiance. Tytuł spotkania to „Artystą być, czyli sztuka w muzeum”.

Zagadnienia pierwszej po Nowym Roku edycji Programu dla Rodzin koncentrują się wokół bogatych zbiorów malarstwa marynistycznego NMM. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak przedstawiano morze w różnych epokach. Kierując się wskazówkami edukatora Muzeum będą szukać obrazów najsłynniejszych malarzy-marynistów.

Program skierowany jest do szczególnej grupy odbiorców, jaką są rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat. Podobne programy realizowane w muzeach innych krajów europejskich potwierdzają, że wspólne odwiedzanie muzeów przez rodziców z dziećmi jest niezwykle wzbogacające dla obu stron: dzieci korzystają z wiedzy i doświadczenia rodziców, rodzice zaś korzystają z dziecięcej wyobraźni i pomysłowości. W ten sposób kontakt z zabytkiem staje się bogaty i wielostronny.

Chęć udziału w programie prosimy zgłaszać do 3 stycznia w godz. 8-16 pod nr tel. 58 329 87 33 lub 785 79 12 11. Adres e-mail: edukacja@cmm.pl.


Program dla Rodzin – „Artystą być, czyli sztuka w muzeum”
Spichlerze na Ołowiance, ul. Ołowianka 9-13
Niedziela, 5 stycznia 2014, godz. 11:00-13:00
Bilet dla rodziny liczącej do pięciu osób kosztuje 20 zł.