• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 12 maja 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Świąteczny „Program dla Rodzin”

Kolejna edycja tej popularnej imprezy odbędzie się 8 grudnia 2013 r. w Ośrodku Kultury Morskiej obok Żurawia. Tytuł spotkania to „Historia choinki, czyli skąd się wzięły zwyczaje świąteczne”.

Uczestnicy dowiedzą się m.in., kiedy po raz pierwszy pojawiły się szklane bombki i co to jest kalendarz adwentowy. Usłyszą opowieść o wędrujących zwyczajach bożonarodzeniowych – a więc historię dekoracji świerkowych, szopek i ozdób. Pod okiem edukatora CMM wykonają świąteczne ozdoby i nauczą się zapomnianych kolęd staropolskich.

Program skierowany jest do szczególnej grupy odbiorców, jaką są rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat. Podobne programy realizowane w muzeach innych krajów europejskich potwierdzają, że wspólne odwiedzanie muzeów przez rodziców z dziećmi jest niezwykle wzbogacające dla obu stron: dzieci korzystają z wiedzy i doświadczenia rodziców, rodzice zaś korzystają z dziecięcej wyobraźni i pomysłowości. W ten sposób kontakt z zabytkiem staje się bogaty i wielostronny.

Chęć udziału w programie prosimy zgłaszać do 5 grudnia w godz. 8-16 pod nr tel. 58 329 87 33 lub 785 79 12 11. Adres e-mail: edukacja@cmm.pl.


Program dla Rodzin – „Historia choinki, czyli skąd się wzięły zwyczaje świąteczne”
OKM, ul. Tokarska 21-25
niedziela, 8 grudnia 2013, godz. 11:00-13:00
Bilet dla rodziny liczącej do pięciu osób kosztuje 20 zł.