• Spichlerze na Ołowiance i statku-muzeum "Sołdek" w dniu 24.09.2022 r. w związku z festynem będą czynne dla zwiedzających w godz. 10:00-18:00 (prom kursuje w godzinach 12:00-20:00)
• Mostek kapitański wraz ze skrzydełkami na statku-muzeum "Sołdek" w dniach 24-25.09.2022 r. z powodu prac remontowych, będzie niedostępny dla zwiedzających
• Prom "Motława" w dniach 27-28.09.2022 r. nie kursuje. Za utrudnienia przepraszamy
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Muzeum dla olimpijczyków. Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Czy zastanawialiście się, skąd biorą się złudzenia optyczne w wodzie? Czy można zmierzyć gęstość meduzy? Czy interesuje Was, w jaki sposób budowniczowie statków badają naprężenie kadłuba i jak działają dźwigi portowe? Jeśli tak, te zajęcia są właśnie dla Was!

W trakcie warsztatów „Muzeum dla olimpijczyków” poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, przeprowadzisz samodzielnie eksperymenty naukowe, zrozumiesz wiele fizycznych zjawisk występujących w morzu, w porcie i na statku.

Zapraszamy na cykl sobotnich zajęć odbywających się dwa razy w miesiącu. Na każdym spotkaniu uczestnicy przeprowadzą eksperyment z olimpiady fizycznej. Warsztaty można potraktować jako przygotowanie do olimpiady lub na studia wyższe. Zapraszamy również wszystkich, którzy chcą zaspokoić swoją ciekawość świata fizyki!


Czas trwania zajęć: 150 minut
Łączny koszt 10 zajęć: 100 zł
Informacje szczegółowe: Weronika Pelc-Garska, tel. 58 3298735
Zgłoszenia przyjmujemy do końca lutego 2014 r. na adres mailowy: w.pelc@cmm.pl
Ilość miejsc ograniczona.