• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Młodzi naukowcy w CMM

Z przyjemnością informujemy, że Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku zostało partnerem Uniwersytetu Dziecięcego.

Gdański Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS powstał, by rozbudzać w dzieciach ciekawość świata oraz rozwijać twórczy potencjał maluchów poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie. Dzięki Uniwersytetowi Dziecięcemu UNIKIDS dzieci już od najmłodszych lat mają okazję obcować z najwybitniejszymi polskimi naukowcami, ludźmi mediów i kultury, którzy w przystępny sposób przedstawiają im obszar swojej działalności. Mali studenci mają okazję zetknąć się z najróżniejszymi dziedzinami nauki i kultury od strony praktycznej, a formuła zajęć daleka jest od zwykłych szkolnych lekcji.

W ramach współpracy edukatorzy Centralnego Muzeum Morskiego zaprosili młodych studentów Uniwersytetu na warsztaty, które odbędą się w Ośrodku Kultury Morskiej w dwóch terminach. Już 30 listopada 2013 r. na zajęciach zatytułowanych POZNAJ TAJEMNICE KONSERWACJI mali studenci dowiedzą się m.in. czy kawałek drewna waży tyle samo, co woda, jak można policzyć wiek drzewa oraz co powoduje, że monety ulegają korozji. Na kolejnych, prezentujących WODĘ JAKO ŻYWIOŁ (11 stycznia 2014 r.), uczestnicy nauczą się prawidłowych zachowań w czasie zagrożenia na morzu, wiązać węzeł ratowniczy, zakładać kamizelkę ratunkową. Poznają także najważniejsze sygnały alarmowe (dźwiękowe i świetlne).

Szczegóły: www.unikids.pl/trojmiasto

Unikids Uniwersytet Dzieciący