• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

O kanałach, jeziorach i digitalizacji zbiorów w CMM

29 i 30 maja 2014 r. w Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku odbędzie się XII Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy nie tylko muzealników. Czekamy również na zgłoszenia od stowarzyszeń, instytucji oraz osób prywatnych zainteresowanych dziedzictwem morskim i rzecznym.

Tematyka konferencji skoncentruje się wokół trzech zagadnień. Pierwsze to sztuczne drogi wodne, ponieważ w 2014 r. przypada 240. rocznica ukończenia budowy Kanału Bydgoskiego, 230. rocznica ukończenie budowy Kanału Królewskiego oraz 170. rocznica rozpoczęcia budowy Kanału Elbląskiego. Drugie dotyczy powstających w ostatnich czasach placówek muzealnych poświęconych jeziorom. Trzeci cel szczegółowy Konferencji wiąże się z omówieniem kwestii digitalizacji zbiorów.

Zgłoszenia udziału oraz propozycje wystąpień wraz ze streszczeniem do 1 strony tekstu (referaty do 20 minut, komunikaty do 10 minut) prosimy nadsyłać do 31 stycznia 2014 r. na adres: Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku, ul. Ołowianka 9-13, 80-751 Gdańsk.
Kontakt telefoniczny: Radosław Paternoga, 58 301 86 11, wew. 412

Komunikat (pdf)