→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

O kanałach, jeziorach i digitalizacji zbiorów w CMM

29 i 30 maja 2014 r. w Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku odbędzie się XII Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy nie tylko muzealników. Czekamy również na zgłoszenia od stowarzyszeń, instytucji oraz osób prywatnych zainteresowanych dziedzictwem morskim i rzecznym.

Tematyka konferencji skoncentruje się wokół trzech zagadnień. Pierwsze to sztuczne drogi wodne, ponieważ w 2014 r. przypada 240. rocznica ukończenia budowy Kanału Bydgoskiego, 230. rocznica ukończenie budowy Kanału Królewskiego oraz 170. rocznica rozpoczęcia budowy Kanału Elbląskiego. Drugie dotyczy powstających w ostatnich czasach placówek muzealnych poświęconych jeziorom. Trzeci cel szczegółowy Konferencji wiąże się z omówieniem kwestii digitalizacji zbiorów.

Zgłoszenia udziału oraz propozycje wystąpień wraz ze streszczeniem do 1 strony tekstu (referaty do 20 minut, komunikaty do 10 minut) prosimy nadsyłać do 31 stycznia 2014 r. na adres: Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku, ul. Ołowianka 9-13, 80-751 Gdańsk.
Kontakt telefoniczny: Radosław Paternoga, 58 301 86 11, wew. 412

Komunikat (pdf)