• Oddziały muzeum biorące udział w Nocy Muzeów 2024 będą zamknięte w godzinach dziennych w dniach 18 i 19 maja, z wyjątkiem Muzeum Rybołówstwa w Helu. Szczegółowe godziny otwarcia: oddziały gdańskie, oddziały spoza gdańska
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

„Gdynia” Feliksa Michała Wygrzywalskiego już w kolekcji CMM

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 4 września 2013 r. Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku kupiło obraz Feliksa Michała Wygrzywalskiego „Gdynia”.

Studium bałtyckiej plaży późnym, letnim popołudniem można oglądać w Galerii Morskiej CMM razem z innym dziełem Wygrzywalskiego, olejem zatytułowanym „Nimfy i sylenowie”.

Muzeum kupiło datowaną na 1925 r. „Gdynię” dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach akcji promującej nowy nabytek i zachęcającej do wizyty w Galerii Morskiej CMM wydrukowało 1000 pocztówek oraz 2000 ulotek.

Galeria Morska jest najbogatszą w Polsce ekspozycją malarstwa o tematyce morskiej. Prezentowane są tutaj obrazy m.in. Aleksandra Gierymskiego, Ferdynanda Ruszczyca, Jacka Malczewskiego, Wojciecha Weissa, Iwana K. Ajwazowskiego.

Galeria Morska, Spichlerze na Ołowiance, ul. Ołowianka 9-13, Gdańsk.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego