• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

OKM doceniony po raz kolejny

W dniu 23 maja 2013 r., w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Celem konkursu jest pokazanie – poprzez promocję najlepszych przedsięwzięć – wpływu Funduszy Europejskich na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany. Nagrody główne w konkursie przyznawane są w siedmiu kategoriach.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się bardzo dużą popularnością. Napłynęła rekordowa liczba 311 zgłoszeń. Spośród wszystkich kategorii największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria „Rewitalizacja” (70 zgłoszeń). To właśnie w tej kategorii CMM zgłosiło projekt pt. „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury kulturalnej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku na potrzeby Ośrodka Kultury Morskiej”.

Miło nam poinformować, że w tej trudnej kategorii Ośrodek Kultury Morskiej uzyskał nominację!

Zwycięzcą okazało się Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, drugą nominację w kategorii „Rewitalizacja” odebrało Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach.