→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 30 listopada 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

OKM doceniony po raz kolejny

W dniu 23 maja 2013 r., w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie “Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Celem konkursu jest pokazanie – poprzez promocję najlepszych przedsięwzięć – wpływu Funduszy Europejskich na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany. Nagrody główne w konkursie przyznawane są w siedmiu kategoriach.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się bardzo dużą popularnością. Napłynęła rekordowa liczba 311 zgłoszeń. Spośród wszystkich kategorii największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria “Rewitalizacja” (70 zgłoszeń). To właśnie w tej kategorii CMM zgłosiło projekt pt. “Przebudowa i rozbudowa infrastruktury kulturalnej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku na potrzeby Ośrodka Kultury Morskiej”.

Miło nam poinformować, że w tej trudnej kategorii Ośrodek Kultury Morskiej uzyskał nominację!

Zwycięzcą okazało się Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, drugą nominację w kategorii “Rewitalizacja” odebrało Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach.