• Spichlerze na Ołowiance i statku-muzeum "Sołdek" w dniu 24.09.2022 r. w związku z festynem będą czynne dla zwiedzających w godz. 10:00-18:00 (prom kursuje w godzinach 12:00-20:00)
• Mostek kapitański wraz ze skrzydełkami na statku-muzeum "Sołdek" w dniach 24-25.09.2022 r. z powodu prac remontowych, będzie niedostępny dla zwiedzających
• Prom "Motława" w dniach 27-28.09.2022 r. nie kursuje. Za utrudnienia przepraszamy
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

OKM doceniony po raz kolejny

W dniu 23 maja 2013 r., w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Celem konkursu jest pokazanie – poprzez promocję najlepszych przedsięwzięć – wpływu Funduszy Europejskich na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany. Nagrody główne w konkursie przyznawane są w siedmiu kategoriach.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się bardzo dużą popularnością. Napłynęła rekordowa liczba 311 zgłoszeń. Spośród wszystkich kategorii największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria „Rewitalizacja” (70 zgłoszeń). To właśnie w tej kategorii CMM zgłosiło projekt pt. „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury kulturalnej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku na potrzeby Ośrodka Kultury Morskiej”.

Miło nam poinformować, że w tej trudnej kategorii Ośrodek Kultury Morskiej uzyskał nominację!

Zwycięzcą okazało się Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, drugą nominację w kategorii „Rewitalizacja” odebrało Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach.