→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Dziecięca twórczość na “Sołdku”

Już po raz 12 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny “Morskie opowieści”, w którym wzięło udział 776 prac, nadesłanych z 12 województw, z 63 placówek oświatowych.

Uczestnicy konkursu za pomocą różnorodnych technik rysunkowych, malarskich i graficznych oddali morski klimat i charakter naszego regionu. Najmłodsi w naturalny, ekspresyjny sposób przedstawili florę i faunę głębin morskich, pracę marynarzy, podróże statkiem czy zabawy na plaży. Starsi z większą wnikliwością, realistycznie bądź wrażeniowo oddali atmosferę gdańskich uliczek, stoczniowe i nadmorskie krajobrazy czy pracę ludzi morza. We wszystkich pracach znajdziemy autentyczność i szczerość wypowiedzi nie zdominowanej wybranymi środkami technicznymi. Jury konkursu przyznało 37 pierwszych nagród równorzędnych i 38 wyróżnień w pięciu kategoriach wiekowych.

Ponadto wyróżniającym się pracom przyznano w każdej z pięciu kategorii wiekowych Nagrodę Specjalną Wojewody Pomorskiego Ryszarda Stachurskiego.


“Morskie opowieści”
Sołdek 16.04.2013-20.08.2013