• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Dziecięca twórczość na „Sołdku”

Już po raz 12 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Morskie opowieści”, w którym wzięło udział 776 prac, nadesłanych z 12 województw, z 63 placówek oświatowych.

Uczestnicy konkursu za pomocą różnorodnych technik rysunkowych, malarskich i graficznych oddali morski klimat i charakter naszego regionu. Najmłodsi w naturalny, ekspresyjny sposób przedstawili florę i faunę głębin morskich, pracę marynarzy, podróże statkiem czy zabawy na plaży. Starsi z większą wnikliwością, realistycznie bądź wrażeniowo oddali atmosferę gdańskich uliczek, stoczniowe i nadmorskie krajobrazy czy pracę ludzi morza. We wszystkich pracach znajdziemy autentyczność i szczerość wypowiedzi nie zdominowanej wybranymi środkami technicznymi. Jury konkursu przyznało 37 pierwszych nagród równorzędnych i 38 wyróżnień w pięciu kategoriach wiekowych.

Ponadto wyróżniającym się pracom przyznano w każdej z pięciu kategorii wiekowych Nagrodę Specjalną Wojewody Pomorskiego Ryszarda Stachurskiego.


„Morskie opowieści”
16.04.2013-20.08.2013
Sołdek