• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

OKM architektoniczną perełką Trójmiasta

Wg rankingu przeprowadzonego przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto wśród lokalnych pracowni architektonicznych, budynek Ośrodka Kultury Morskiej znalazł się wśród najładniejszych obiektów, wybudowanych w ostatnich latach na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu. Oceniający architekci podkreślali w swoich uzasadnieniach, że o wartości artystycznej budynku w dużej mierze decyduje jego właściwe zaprojektowanie, zgodne z otaczającą zabudową oraz wpisanie się w urbanistykę miasta. Takie właśnie walory posiada najnowszy odział Centralnego Muzeum Morskiego, przy ul. Tokarskiej, tuż obok Żurawia.

„- Budynek godny wysokiego wyróżnienia. Łączy historyczny kontekst Starego Miasta z nowoczesną architekturą. Świetnie się wpisuje w to miejsce – ocenia Patryk Pniewski z PP Studio.

– Przypomnę, że warunki budowy były bardzo trudne, bo w tym miejscu obowiązują określone wytyczne konserwatorskie. Autorowi świetnie udało się wpisać w te ograniczenia. Muzeum Morskie jest przykładem na to jak nowoczesną architekturą można uzupełniać przestrzeń Starego Miasta – komentuje Jacek Droszcz ze Studia Architektonicznego Kwadrat w Gdyni.”