• Spichlerze na Ołowiance i statku-muzeum "Sołdek" w dniu 24.09.2022 r. w związku z festynem będą czynne dla zwiedzających w godz. 10:00-18:00 (prom kursuje w godzinach 12:00-20:00)
• Mostek kapitański wraz ze skrzydełkami na statku-muzeum "Sołdek" w dniach 24-25.09.2022 r. z powodu prac remontowych, będzie niedostępny dla zwiedzających
• Prom "Motława" w dniach 27-28.09.2022 r. nie kursuje. Za utrudnienia przepraszamy
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Minister Radosław Sikorski w OKM

19 lutego 2013 r. w przeddzień spotkania 12 ministrów spraw zagranicznych z państw Grupy Wyszehradzkiej oraz państw bałtyckich i nordyckich w Gdańsku, polski minister Radosław Sikorski na zaproszenie norweskiego ministra Espena Barth Eide odwiedził Ośrodek Kultury Morskiej.

Nowy odział Centralnego Muzeum Morskiego, otwarty w kwietniu ubiegłego roku, powstał dzięki środkom norweskim z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dlatego obaj ministrowie spędzili popołudnie najpierw zwiedzając wystawy – interaktywną, ogromnie lubianą przez dzieci i młodzież „Ludzie-Statki-Porty” i „Łodzie ludów świata”, prezentującą bogatą kolekcję zabytków z różnych zakątków świata. Potem obaj ministrowie wraz z nowo mianowanym Ambasadorem Królestwa Norwegii w Polsce Karstenem Klepsvikiem i towarzyszącymi osobami, na zaproszenie norweskiego ministra spraw zagranicznych, uczestniczyli w kolacji zorganizowanej w restauracji „Cała Naprzód”, która znajduje się na IV piętrze OKM.