→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Minister Radosław Sikorski w OKM

19 lutego 2013 r. w przeddzień spotkania 12 ministrów spraw zagranicznych z państw Grupy Wyszehradzkiej oraz państw bałtyckich i nordyckich w Gdańsku, polski minister Radosław Sikorski na zaproszenie norweskiego ministra Espena Barth Eide odwiedził Ośrodek Kultury Morskiej.

Nowy odział Centralnego Muzeum Morskiego, otwarty w kwietniu ubiegłego roku, powstał dzięki środkom norweskim z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dlatego obaj ministrowie spędzili popołudnie najpierw zwiedzając wystawy – interaktywną, ogromnie lubianą przez dzieci i młodzież “Ludzie-Statki-Porty” i “Łodzie ludów świata”, prezentującą bogatą kolekcję zabytków z różnych zakątków świata. Potem obaj ministrowie wraz z nowo mianowanym Ambasadorem Królestwa Norwegii w Polsce Karstenem Klepsvikiem i towarzyszącymi osobami, na zaproszenie norweskiego ministra spraw zagranicznych, uczestniczyli w kolacji zorganizowanej w restauracji “Cała Naprzód”, która znajduje się na IV piętrze OKM.