• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Morskie ferie w Gdańsku

Jak co roku w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Centralne Muzeum Morskie przygotowało szereg atrakcji dla dzieci w wieku 7-12 lat. Tym razem zajęcia odbywać się będą w obiektach po obu brzegach rzeki Motławy.

Zapraszamy do Spichlerzy na Ołowiance na „Podróż do Starożytności”, gdzie tematyka większości warsztatów będzie nawiązywała do niedawno otwartej wystawy „Do Abordażu!”, prezentującej jeden z najstarszych sposobów walki na morzu. Wśród odbywających się przez całe ferie zajęć dzieci mogą wybrać takie, na których poznają dawną technikę dekoracyjną (mozaikę), dowiedzą się, czy sprawdziłyby się w roli pirata lub żołnierza strzegącego morskich szlaków, albo spróbują swoich sił w stworzeniu… własnego pirackiego komiksu.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się także warsztaty plastyczne, osnute na kanwie obrazu Władysława Wankiego „Bretonki nad morzem”, najnowszego nabytku w zbiorach muzealnych. Dzieci otrzymają szereg informacji związanych z życiem codziennym mieszkańców Bretanii, nauczą się tradycyjnego bretońskiego tańca, stworzą typowy czepek z Bretanii, a także namalują własny pejzaż!

Natomiast Ośrodek Kultury Morskiej zaprasza na cykl tygodniowych spotkań poświęconych modelarstwu. Podczas „Szkółki modelarskiej” dzieci w wieku 10-12 lat będą miały okazję zbudować kartonowy model kogi, typowego statku towarowego, pływającego w średniowieczu na wodach Bałtyku.

W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno wycieczki zorganizowane, jak i indywidualni goście.

Cena za pojedyncze zajęcia od jednej osoby – 6 zł
Zapisy: edukacja@cmm.pl
Tel: 58 329 87 33

Pobierz plakat

Spichlerze na Ołowiance
11-15 lutego 2013 r.
18-22 lutego 2013 r.
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-12:00 dla grup zorganizowanych, a w godzinach 12:00-14:00 dla uczestników indywidualnych.

Król Kserkses i jego niezwyciężeni wojownicy
11.02.2013 i 18.02.2013
Spichlerze na Ołowiance
Zajęcia poświęcone tworzeniu mozaiki. Ta dekoracyjna technika polegająca na tworzeniu ornamentów z kolorowych kwadracików, znana była już w starożytności. Uczestnicy zajęć wykonają kopię mozaiki przestawiającą króla Kserksesa I.
Wyślij zgłoszenie
Król Kserkses i jego niezwyciężeni wojownicy
Galiony
12.02.2013 i 19.02.2013
Spichlerze na Ołowiance
Czym były figury dziobowe? Jak dawniej ozdabiano drewniane okręty? Jakie kolory były dominujące i skąd pochodziły barwniki? Spróbujemy odtworzyć paletę barw tworząc własne galiony.
Wyślij zgłoszenie
Galiony
Morscy żołnierze
13.02.2013 i 20.02.2013
Spichlerze na Ołowiance
Przekonaj się, czy sprawdziłbyś się w roli pirata lub żołnierza strzegącego szlaków morskich. Wypróbuj dawną i współczesną broń abordażową! Przeprowadź salwę burtową na prawdziwym pokładzie galeonu!
Wyślij zgłoszenie
Morscy żołnierze
Pirackie opowieści, czyli morska historia piratów dla dzieci na wesoło
14.02.2013 i 21.02 .2013
Spichlerze na Ołowiance
Czy w muzeum można znaleźć temat na komiks? W czasie zajęć spróbujemy wspólnie stworzyć taką obrazkową historyjkę.
Wyślij zgłoszenie
Pirackie opowieści
Wyprawa do Bretanii
15.02.2013 i 22.02.2013
Spichlerze na Ołowiance
Poznajcie życie codzienne mieszkańców tego regionu. Czy wiecie jak się nazywają tradycyjne buty noszone w tej części Francji? Wspólnie namalujemy pejzaż.
Wyślij zgłoszenie
Wyprawa do Bretanii

Ośrodek Kultury Morskiej
11-15 lutego 2013 r.
18-22 lutego 2013 r.

Szkółka modelarska!
Ośrodek Kultury Morskiej
Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich dzieci w wieku 10-12 lat, które pragną uczynić pierwsze kroki w modelarstwie okrętowym. Seria zajęć odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00. Zbudujemy wspólnie kartonowe modele średniowiecznej kogi. Zapewniamy materiały i narzędzia.
Planowane są dwa cykle zajęciowe (pierwszy i drugi tydzień ferii zimowych), w każdym przewidziano 10 miejsc.
Wyślij zgłoszenie
Szkółka modelarska!