→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Tuja zamiast choinki, czyli Boże Narodzenie poza Europą

Dział Edukacji CMM zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu “Program dla rodzin”, które odbędzie się w Ośrodku Kultury Morskiej.

Podczas spotkania dzieci i ich rodzice poznają… egzotyczne zwyczaje świętowania w Afryce i Australii. Maskotką tego dnia będzie krab kokosowy (zastępca św. Mikołaja), mieszkaniec Wyspy Bożego Narodzenia. Wraz z nim zwiedzimy wystawę “Łodzie ludów świata” i rozwiążemy egzotyczne zadania.

Na dzieci czekają również kolorowe zajęcia plastyczne, podczas których wykonamy świąteczne ozdoby – tradycyjne oraz całkiem niezwykłe.

“Program dla rodzin” skierowany jest do rodzin z dziećmi, a jego celem jest wspólne, aktywne zwiedzanie muzeum. Zajęcia są okazją do spotkania dzieci i dorosłych na gruncie sztuki i historii, wspólnego rozwiązywania zadań, rozwijania wrażliwości i wzbogacania wiedzy.

Zajęcia odbędą się w niedzielę 9 grudnia 2012 r., godz. 11:00-13:00 w Ośrodku Kultury Morskiej, ul. Tokarska 21-25, Gdańsk
Rodzinny bilet wstępu (4 osoby): 18 zł.

Zapisy do 7 grudnia:
edukacja@cmm.pl
tel.: 58 329 87 33 lub 58 785 79 12 11
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-13 lat.