• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Cztery żywioły

Czy woda ma skórę? Co pływa? Co tonie? Powietrze – czy można je zobaczyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na spotkaniach przeznaczonych dla młodych odkrywców, którzy ciekawi są świata i nie boją się eksperymentować. Zapraszamy chętnych w wieku 9-12 lat.

Cennik usług edukacyjnych

Harmonogram spotkań:

26 stycznia 2013
Czy woda ma skórę?
Ośrodek Kultury Morskiej
Poszukamy sposobu, aby położyć igłę na wodzie. Czy można zrobić dziurę w wodzie i jakiego kształtu jest kropla wody? Czy mogą powstać bańki w kształcie sześcianu?
Czy woda ma skórę?
17 lutego 2013
Ruch wody
Ośrodek Kultury Morskiej
Woda płynie w dół, ale czy może wznosić się ku górze? W jaki sposób możemy zwiększyć ciśnienie wody. Czy w połączonych naczyniach zawsze jest taki sam poziom wody? Jak działa butelkowa fontannach?
24 marca 2013
Co pływa? Co tonie?
Ośrodek Kultury Morskiej
Kim był Archimedes i dlaczego wzniósł okrzyk Eureka. Czy oliwa zawsze na wierzch wypływa? Dlaczego statki, nawet jeśli są zbudowane z materiałów bardzo ciężkich nie toną?
Co pływa? Co tonie?
1 czerwca 2013
Powietrze – czy można je zobaczyć?
Ośrodek Kultury Morskiej
Powietrze jest niezbędne do życia ludziom zwierzętom i rośliną. Poszukamy odpowiedzi czy powietrze jest silniejsze od wody i co to jest ciśnienie atmosferyczne? Razem zbudujemy wagę do ważenia powietrza.
[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]